Mahemesi 

Hinnad 2022/23 talv

Alutaguse Metsamesi 500gr klaas 1tk 6€
Alutaguse Metsamesi 1kg plastämber 1tk 10€
Alutaguse Metsamesi 1 kg  -alates 10kg - 9€ tk

Need on hinnad ,mis kehtivad Oonurme mesilas kohapeal. 

Saatmisel lisandub saatekulu (pakimaadi teenustasu - vastavalt operaatori hinnakirjale. pakendamise kulu saatmiseks - 2€).
Ca 3 x kuus liigun marsruudil Oonurme - Rakvere- Tallinn -Saue. Siis saan tee peale jäävad tellimused isiklikult tuua Teile lähemale.

Huvi korral võite helistada tel 56451595 või kirjutada mulle: viljakuivati@gmail.com
või FB messengeri https://www.facebook.com/Alutaguse-Mesi-100779408713474
Kui telefon on levist väljas - johtub see piirkonna kehvast levist 

Ja veel, et liikvel on mahemesinduse kohta eksitavat teavet siis kordame üle: 

Kõik mesi on mahe
See ei ole nii.
Mesi võib kanda mahemärgistust ainult juhul ,kui mesi on toodetud mahemesinduse nõudeid järgides. 
Nendest ilmselt kõige olulisem nõue puudutab korjemaad. Põllumajandus ja Toiduamet(PTA) kontrollib ,et kõik mahemesilate mesilaspered asuksid kohtades ,kus puudub tavapõllumajandus ning teised saasteallikad nagu suure liiklustihedusega teed ja tööstusrajoonid. Selle nõudega välditakse saastunud nektari ja õietolmu toomist tarusse. Ülemäära palju sellist korjemaad meil Eestis ei ole aga mahepõllumajanduse edenedes tuleb loodetavasti järjest juurde. Ülejäänud nõuded puudutavad mesilaste heaolu - millest taru on valmistatud, mida talvesöödana ja lestatõrjes kasutada võib jms.

Mahemesi on kallis
Arvestades ,et mahemett saab pere kohta keskmiselt max 25 kg pere kohta ,mis on 2-4 korda vähem tavamesindusest siis mahemesi ei ole kindlasti kallis. Otse mahemesinikult ostes jääb hind vahemikku 8-12€ kilogrammist.  

Mahemesi ja plastpakend
Loomulikult oleme huvitatud ,et meie mesilaste toodetud mesi jõuaks ka väärikas pakendis tarbijani. Paljude meelest plast ja mahe ei sobi kokku , kuid arvestades et toiduplast on väikseima jalajäljega pakend siis me teda siiski kasutame ja loodame ,et kasutatud pakend ei satu loodusesse. 


Pakkudes mesilastele puhast põllumajandusmürkidest vaba korjemaad, on ka mesilaspered tervemad , tugevamad , vitaalsemad.  Tänu sellele on mahemesinduses ka oluliselt väiksemad kaod mesilasperede talvitumisel. 
2021 aasta seisuga kuuluvad Eesti ca 3000 mesinikust ainult 61 mahetunnustuse saanute hulka.
Mahemesinduses on kahjuks tunduvalt(kuni 5 korda) väiksem saagikus. Looduslike taimede õitsemine ja nektariand on liigiti väga erinev, kuid põllukultuuride vastu ei saa, mis kasvavad reeglina ka kõrgema boniteediga rammusamatel muldadel.